PRODUKTY / CLAAS / LISY NA OKRÚHLE BALÍKY / VARIANT 385-360

VARIANT 385-360

VARIANT 385 – 360 – výhody.

• Lisy na okrúhle balíky pre slamu , seno , siláž a viac

• Priemer balíkov variabilne nastaviteľný

• Výkonné zberacie zariadenie s pracovnou šírkou 2,10 m

• Usmerňovací valec pre rýchlejší tok materiálu

ROTO FEED a ROTO CUT

• Systém regulovanie hustoty zlisovania balíka

• Štyri vysoko zaťaženia schopné nekonečné remene

• Rýchlosť remeňov od 3,0 m / s

• Zariadenie pre vytváranie mäkkého jadra

VARIANT 365 a 385 s robustnou koncepciou

hnacieho ústrojenstva Heavy – Duty

•  CLAAS Medium Terminal

CLAAS COMMUNICATOR

• Ovinutie v rekordnom čase

• Automatické , komfortné ovinutie pre ideálne množstvo

siete pri akejkoľvek veľkosti balíka

• Veľmi jednoduchá údržba

Popis
Technické parametre
Video
Príslušenstvo

 

VARIANT 385

Zberacie ústrojenstvo

 

Znamenitý tok materiálu

 

Sběrací ústrojí

 

Sběrací ústrojí Lisy VARIANT od firmy CLAAS boli prvými na trhu, kto ponúkal 2,10 m široké zberacie ústrojenstvo. Toto prevedenie s enormným výkonom a výbornými vlastnosťami je tiež použité u tejto modelovej rady. Dokonca aj tie najširšie alebo nejnerovnomernejšie riadky sú dokonale zozbierané.

 

 

 

 

Kopírovací kola

Dokonalé kopírovanie.

Aj keď je zberacie ústrojenstvo nerovnomerne zaťažené, veľké kopírovacie kolesá ho vedú bezpečne v stope. Tým je vždy zaistené maximálne prispôsobenie zo zbieraného povrchu a ochrana porastu i pri vysokých pracovných rýchlostiach.

 

 

 

Sběrací ústrojí

Rovnomerný tok materiálu

Na želanie môže byť lis vybavený usmerňovacími valcami ktoré sa časom už tisíckrát osvedčili u iných lisov CLAAS. Dokonale pritláčajú zbieraný materiál ku zberaciemu ústrojenstvu, urýchľujú tok a tým napomáhajú aktívnemu podávanie materiálu k rotoru.

 

 

 

 

Vkladacie ústrojenstvo

 

Rotor zaisťuje plynulý tok materiálu, reže a otáča balíkom.

 

 

Väčší výkon – rotor CLAAS.

Keď je niečo perfektné, má to tiež tak zostať. Za zberným ústrojenstvom zaisťuje rýchlo sa otáčajúci vkladací rotor (u verzie ROTO CUT je to rotor rezacieho ústrojenstva) obzvlášť rovnomerný tok materiálu a rovnomerné plnenie lisovacej komory.

Spoľahlivé naštartovanie jadra balíka.

Iba od firmy CLAAS: Rotor zasahuje do lisovacej komory a tým priamo poháňa lisovaný balík a tým zaručuje jeho rotáciu pri všetkých možných podmienkach. To sa uplatní najmä ku koncu dňa.

 

Ostrá myšlienka: VARIANT ROTO CUT.

S rotorom ROTO CUT sa Rotor rezacieho ústrojenstva so štrnástimi nožmi modelu VARIANT ROTO CUT pracuje so štvorhviezdicovými dvojitými prstami obzvlášť presne, rýchlo a efektívne. Najlepší predpoklad pre výbornú kvalitu krmoviny. Krmovina je rezaná krátko a presne po malých porciách, ktoré sa oveľa lepšie lisujú a rozdrobujú.

Už žiadne upchávanie!

Vďaka nastaveniu bez tlaku môžete odstrániť prípadné upchatie pohodlne z kabíny traktora. Stlačením tlačidla odtlakujete celý systém, rotor sa úplne uvoľní. Pri opätovnom spustení je všetok výkon prenesený cez rotor na upchatý materiál a tým dôjde k jeho uvoľneniu. A ideme ďalej!

 

Lisovacia komora

 

VARIANT znamená prisbôsobivý.

Veľkosť balíkov si určíte pri lise VARIANT Vy sami. Každá pozberanái rastlinná hmota môže byť zlisovaná do balíka o optimálnom priemere - ako si len budete priať.

 

Vďaka vysokej rýchlosti remeňov, ktorá činí 3 m / s zviňuje nový VARIANT rýchlejšie a dosahuje lepšiu miery zlisovania než ktorýkoľvek iný lis. Vkladací priestor je z kabíny traktora dobre prehľadný. Pracovná rýchlosť je možné presne nastaviť podľa daných zberových podmienok a tým stroj maximálne využiť.

 

Vždy dokonale zlisovaný

Nový VARIANT disponuje špeciálne vyvinutým hydraulicky ovládaným systémom lisovania, ktorý zaručuje najvyššiu zlisovateľnosť za všetkých podmienok. Aktívna hydraulika kombinuje systém troch hydraulických valcov s dvojitým rameňom napínacieho mechanizmu. Výsledok: zaistenie presného vedenia a kľudného chodu stroja.

 

Prajete si mäkšie jadro? Nastavte si ho.

Jedinečné a iba od firmy CLAAS: pomocou plynule nastaviteľného zariadenia pre mäkšie jadro môžete pohodlne z kabíny zvoliť priemer mäkšieho jadra a stanoviť ideálny tlak lisovanie mäkkého jadra. Suchá slama sa lisuje do balíkov s tvrdým jadrom. U vlhkého zberaného materiálu sa zámerne znižuje tlak lisovanie podľa Vášho nastavenia, aby bolo možné balíky lepšie rozoberať.

 

Ďalšou zárukou pre maximálny výkon a mieru zlisovaní sú štyri vysokého zaťaženia schopné nekonečné lisovacie remene strojov VARIANT:

 

  • Prevádzková bezpečnosť vďaka dvom hnacím valcom s gumovou povrchovou vrstvou plášťa a vyklenutým profilom.
  • Jemný profil pre dobrú trakciu, bezpečné podávanie a šetrnú manipuláciu so zberaným materiálom.
  • Maximálne pokrytie plochy pásov pre minimálne straty úlomkov krmovín.
  • Čistota za všetkých okolností vďaka stierkam na valcoch a v zadnej časti stroja.

Viazanie

 

Jednoduché počty: kto viaže rýchlejšie, je rýchlejšie hotový.

 

Vázání

 

Naozaj rýchle viazanie

Systém lisov na okrúhle balíky vyžaduje pre cyklus viazanie vždy krátke zastavenie stroja. Tak už to je. Ale napriek tomu Vás nový VARIANT prekvapí výkonom hodným uznania. Cyklus viazania sa spustí automaticky po dosiahnutí požadovaného priemeru balíka. Vysoká rýchlosť viazania 3,0 m / s zaisťuje mimoriadne rýchly priebeh. Tak môžete bez veľkého oneskorenia ihneď pokračovať ďalej v lisovaní.

Síť nebo motouz

 

Sieť či motúz

Nielen u viazania do siete, ale aj u dvoch-motúzoch viazania presviedča lis VARIANT pri praktickom použití. Po plne automatickom spustení sa jednoducho nastaviteľné, presne pracujúce viazacie ústrojenstvo postará o pevné, tvarovo stále balíky. Presne podľa želania.

Ovinutí balíku

 

Komfort a výkonnosť

Pohodlné viazanie, riadené pomocou panela COMMUNICATOR, sa postará o ideálne ovinutie viazacej siete pre každý rozmer balíka. Lis VARIANT použije automaticky iba toľko viazacej siete, koľko je pre daný priemer balíka potreba.

Pohon

 

Pohon lisu

 

Robustný pohon

 

Už v štandardnom prevedení Vás presvedčí nový VARIANT svojím profesionálnym stupňom vybavenia a celkovou bezpečnosťou použitia. Štyri vysoko pevné nekonečné zvinovacie ploché remene vytvorí každý požadovaný priemer balíka a sú vedené cez rozmerné hnacie a napínacie valce. Pohon remeňov zaisťujú dva hnacie valce s gumovou vrstvou a zvlneným profilom. Okrem toho boli modely VARIANT 365 a 385 vybavené novou koncepciou hnacieho ústrojenstva so zvýšenou pevnosťou (Heavy Duty). Prevodové skrine, hnacie reťaze, rezacie ústrojenstvo a zabezpečenia sú dimenzované pre použitie v najťažších podmienkach a pre najvyššie zaťaženie Heavy Duty od firmy CLAAS.

 

  • Hnacie ústrojenstvo HD pre nejobtiažnejšie zberové podmienky
  • Hlavná prevodovka HD pre zvýšenú priechodnosť
  • Reťaze HD s dlhou životnosťou, 1 1/4 palca
  • Rezacie ústrojenstvo HD s poistným mechanizmom dvojitých nožov

 

Všetky súčasti Heavy Duty sú určené pre vysokú bezpečnosť použitia a dlhú životnosť - a nezáleží na tom, koľko práce budete od svojho nového lisu VARIANT v pracovnom dni požadovať.

 

Ovládanie

 

Kto má veľa práce, mal by čo najmenej vystupovať zo stroja.

 

Časté vystupovanie zo stroja spomaľuje nielen pracovné tempo, ale znižuje aj denný výkon. Preto sme sa postarali o to, aby ste mohli rozhodujúce parametre lisu VARIANT nastaviť pohodlne z kabíny.

CLAAS COMMUNICATOR

 

CLAAS COMMUNICATOR Vám so svojím veľkým prehľadným displejom prácu s lisom VARIANT ešte viac uľahčuje. Neustále ste informovaní o prevádzkovom stave svojho stroja, môžete rýchlo a jednoducho zmeniť najdôležitejšie parametre nastavenia. V každom okamihu máte prístup ku všetkým údajom, ktoré potrebujete pre profesionálne zostavenie zákazky a vyúčtovanie. Okrem toho riadi COMMUNICATOR pohodlne cyklus viazania balíka lisu VARIANT. Pritom sa množstvo viazacie siete prispôsobí automaticky priemeru balíka. Každý balík je ovinutý optimálnym množstvom viazacie siete. Nie viac a nie menej, než je potrebné. To šetrí čas a peniaze.

 

CLAAS MEDIUM TERMINAL

CMT - CLAAS MEDIUM TERMINAL

S novým pohodlným ovládacím panelom máte všetky dôležité funkcie po ruke a v žiadnom okamihu prevádzky nestrácate prehľad. Tak sú napríklad v zornom poli vodiča optimálne usporiadané údaje o tlaku lisovania, veľkosti balíka a pravej-ľavej ukazovatele priemeru balíka. Navyše môžete pohodlne z kabíny odstrániť prípadné upchatie pomocou voľby bez tlaku  

VARIANT

Technické dáta Jednotky 380 380 RC 385 RC 360 360 RC 365 RC
Šírka Pick-up m 6 2,1 2,1 2,1 2,1 2,1
Priemer balíka m 0,9 - 1,8 0,9 - 1,8 0,9 - 1,8 0,9 - 1,55 0,9 - 1,55 0,9 - 1,55
Šírka balíka m 1,2 1,2 1,2 1,2 1,2 1,2
Baliaca komora variabilná, zložená zo 4 vysoko pevných nekonečných remeňov. Zariadenie pre vytváranie mäkšieho jadra s nastaviteľným tlakom a priemerom balíku. variabilná, zložená zo 4 vysoko pevných nekonečných remeňov. Zariadenie pre vytváranie mäkšieho jadra s nastaviteľným tlakom a priemerom balíku. variabilná, zložená zo 4 vysoko pevných nekonečných remeňov. Zariadenie pre vytváranie mäkšieho jadra s nastaviteľným tlakom a priemerom balíku. variabilná, zložená zo 4 vysoko pevných nekonečných remeňov. Zariadenie pre vytváranie mäkšieho jadra s nastaviteľným tlakom a priemerom balíku. variabilná, zložená zo 4 vysoko pevných nekonečných remeňov. Zariadenie pre vytváranie mäkšieho jadra s nastaviteľným tlakom a priemerom balíku. variabilná, zložená zo 4 vysoko pevných nekonečných remeňov. Zariadenie pre vytváranie mäkšieho jadra s nastaviteľným tlakom a priemerom balíku.
Zdvih Pick-up hydraulický hydraulický hydraulický hydraulický hydraulický hydraulický
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube