PRODUKTY / CLAAS / LISY NA OKRÚHLE BALÍKY / VARIANT 370 / 350

VARIANT 370 / 350

VARIANT 370/350 – výhody.

  • Variabilná veľkosť balíkov 0,90 – 1,55 x 1,20 m

alebo 0,90 – 1,80 x 1,20 m

  • 5 plne spoľahlivých, vysoko pevných nekonečných pásov
  • Jednoduchý a spoľahlivý stroj
  • Baliaci systém s reguláciou hustoty s aktívnou hydraulikou

a dvojitým napínacím ramenom

  • Vysoký krútiaci moment v spojení s 2,7 m / s

rýchlosťou pásu

Popis
Technické parametre
Video
Príslušenstvo

Pre vyššiu dennú výkonnosť

 

Lisy VARIANT 350 a 370 sú ideálnymi strojmi pre lisovanie suchých materiálov ako je seno a slama. Ich pomer cena-výkon je len ťažko poraziteľná. Napriek tomu sa jedná a lisy kombinujúce v sebe profesionálnu technológiu a vysokú výkonnosť. Variabilná lisovacia komora s konštantným výkonom - to sú vlastnosti lisov na valcové balíky VARIANT

 

Variant 370 350

 

 

Zberacie ústrojenstvo

 

Šírka zberacieho ústrojenstva 2,10 m sa už stala štandardom na našom trhu. Aj u tejto skupiny lisov je použité rovnakej konštrukcie poznáme predovšetkým z lisov na hranaté balíky QUADRANT. Výhodou takto širokého zberacieho ústrojenstva je schopnosť vždy čisto a bezo zvyškov pozbierať aj tie najširšie riadky. Aj pokiaľ lisujeme chudobnejšie riadky, výsledkom je vždy dokonale zlisovaný valcovitý balík. Vysoké otáčky vkladacieho rotora sa postarajú o rovnomerné vkladanie materiálu do lisovacej komory a to bez ohľadu na to či sa jedná o materiál suchý, vlhký, krátky, dlhý z veľkého, malého alebo nerovnomerného riadku.

 

 

Sběrací ústrojí

 

Pri lisovaní suchého materiálu ako sú seno či slama, je vyššia pracovná rýchlosť na dennom poriadku. Pracovnú výšku jednoducho nastavíte presadením reťazí na oboch stranách, takže sa zberacie ústrojenstvo pohybuje tesne nad povrchom. Zdvíhacie hydraulické valce sú bez tlaku a tak sa môže celé ústrojenstvo prispôsobovať zbieranému povrchu.

 

Vkladacie ústrojenstvo

 

Plynulý tok materiálu

 

Vkladací rotor, ktorý je v základnej výbave stroja, zaisťuje plynulé a rovnomerné plnenie lisovacej komory. Svojim umiestnením taktiež prispieva k rotácii a formovaniu balíka. Výsledkom je vyššia pracovná rýchlosť a denná výkonnosť

 

Vkládací ústrojí

 

Upchanie, žiadny problém!

 

Vďaka možnosti odtlakovania lisovacej komory odstránite prípadné upchatie z kabíny traktora. Po stlačení tlačidla na ovládacom paneli sa vypustí tlak z lisovacej komory a balík sa vlastnou váhou presunie vzad. Tým sa uvoľní rotor. Po následnom spustení lisu je všetka sila prenášaná len na rotor a materiál je vytlačený von plnou silou. A je hotovo!

 

Lisovacia komora.

 

Rôzne veľkosti balíkov – rovnaký výkon

 

Lis VARIANT je vybavený aktívnou hydraulikou kontroly zlisovateľnosti ktorá produkuje vysoko zlisované balíky bez ohľadu na podmienky. CLAAS využíva troch hydraulických valcov, napínacích pružín a dvoch napínacích ramien. To zabezpečí, že je každý remeň dokonale vedený a správne napnutý. Taktiež to prispieva k tichšiemu chodu stroja.

 

2 3

 

 

Mäkké alebo maximálne zlisované jadro balíka?

 

"Mäkké jadro" je indiciálne nastaviteľné. Ak lisujeme suchú slamu, chcete aby bol balík tvrdý ako kameň. Aj vlhších materiálov jednoducho znížite lisovací tlak jadra balíka. To môže "dýchať" a balík možno tiež lepšie rozdružiť.

 

Plná škála rozmerov balíka.

 

S lisom VARIANT máte v rukách možnosť voľby priemeru balíka od 0,90 m do 1,55 m pri lisa VARIANT 350 a od 0,90 m do 1,80 mu lisu VARIANT 370. Navýšenie priemeru balíka zožnete rýchlejšie a s menším počtom balíkov na poli. Tiež ušetríte náklady na ovinovaciu sieť.

 

remen valec remany

 

 

Remene ako jeden kus.

 

Nový druh nekonečných remeňov je vysoko odolný a môže lisovať balíky ľubovoľných priemerov a zlisovaní. Veľmi pevné remene zaistia vysokú výkonnosť aj v ťažkých podmienkach. Maximálne pokrytie šírky balíka znižuje straty kvalitnej krmoviny prepadom medzi remeňmi a tiež prispieva k vytvoreniu po celej šírke rovnako zlisovaného balíka. Dokonca aj v štandardnej výbave lis zaujme profesionálnym vybavím. Rýchlo sa pohybujúce remene sú poháňané pogumovaným vvalcom so zakrivením, ktorý vedie remene. Tie majú ideálny tvar pre maximálnu trakciu bez preklzu a zníženia strát.

 

Viazanie

 

Nastavení vázání

Nastaviteľnosť a rýchlosť pre Vaše pohodlie to je 14 rôznych možností nastavenia

Pretože lis pri viazaní nezbiera hmoty, mala by byť táto doba čo najkratšia. S rýchlosťou remeňov 2,7 m / s zaviažete balík v oveľa kratšej dobe než iní a tak vo veľmi krátkej dobe zase môžete začať lisovať nový balík.

Automatický štart viazania.

 

Akonáhle priemer balíka dosiahne požadovaných rozmerov, je po akustickej signalizácii vodičovi automaticky zahájený proces viazania. To platí ako u ovinovaním sieťou, či viazanie špagátom. Jednoduchosť nastavenia sú jednou z kľúčových vlastností lisov VARIANT. Samozrejmosťou je aj možnosť manuálneho spustenia viazacieho procesu.

 

výhled na vázání Vizuálna kontrola.

Pri práci je potrebné, aby obsluha v každom okamihu vedela, čo sa práve deje. Výhodou lisov CLAAS je veľmi dobrý výhľad na jednotlivé ústrojenstvá, ako je napr zberacie, vkladacie a viazacie. Na lise je možné skladovať až tri role siete, dosť pre dlhý pracovný deň.

 

Pohon

 

pohon pohon2 pohon3

 

Ozubené a reťazové kolesá, reťaze, pohon hnacích valcov a vedenie remeňov je navrhnuté tak, aby odolalo aj tomu najväčšiemu zaťaženiu. Jednotlivé komponenty garantujú dlhú životnosť a maximálnu bezpečnosť prevádzky bez ohľadu na to, čo od lisu VARIANT na poli očekáváte.V základnej výbave lisov VARIANT je automatické mazanie reťazí, ktoré pracuje pri každom otvorení lisovacej komory.

 

Ovládanie

 

CLAAS STANDARD TERMINAL

CLAAS Standard Terminal

 

- umožňuje kontrolovať a nastavovať základné funkcie lisu. Taktiež voľba viazacieho materiálu je nastaviteľná na tomto panely, tak ako lisovací tlak a manuálne spustenie viazania. Mechanické počítadlo balíkov je umiestnené na lise. Nastavenie priemeru balíkov a mäkkého jadra sa taktiež prevádza na lise

 

.CLAAS MEDIUM TERMINAL

 

CLAAS Medium Terminal

 

- umožňuje kontrolovať a nastavovať všetky funkcie lisu. Terminál je vybavený denným nulovateľným a celkovým počítadlom balíkov. Priemery a tlaky jadra a balíka sa tiež nastavujú pomocou tohoto terminálu.

VARIANT

Technické dáta Jednotky 350 370
Šírka Pick-up m 2,1 2,1
Priemer balíka m 0,9 - 1,55 0,9 - 1,8
Šírka balíka m 1,2 1,2
Baliaca komora Variabilné, skladajúci sa z 5 vysokopevnostné nekonečné pásy Variabilné, skladajúci sa z 5 vysokopevnostné nekonečné pásy
Zdvih Pick-up hydraulický hydraulický
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube