PRODUKTY / CLAAS / LISY NA OKRÚHLE BALÍKY / ROLLANT 350 / 340

ROLLANT 350 / 340

ROLLANT 350/340 – výhody.

  • Veľkosť balíka 1,25 x 1,20 m
  • Oceľový valec lisovacej komory
  • Komora so systémom MPS (na ROLLANT 350)
  • Lisovacia komora so 16 lisovacími valcami
  • ROTO CUT so 14 nožmi (teraz tiež na ROLLANT 340)
  • Jednoduchý a spoľahlivý stroj
Popis
Technické parametre
Video
Príslušenstvo

Robustný a spoľahlivý.
ROLLANT lisy sú primárnou voľbou pre nákladovo efektívne lisovanie siláže, sena a slamy . Balíky sú husté, dobre tvarované a pevne zabalené a previazané pre ľahkú prepravu a skladovanie.

 

Pohonný systém - vysoký výkon.

 

V ROLLANT sú všetky valce poháňané.
Lisovanie tak nikdy neprestane, a to aj vo zvlášť suchých zberových podmienkach. Výkonné valčekové reťaze tej najvyššej kvality zaručujú absolútnu prevádzkovú spoľahlivosť. Správne napnutie reťaze je udržiavané pomocou samo-centrovanej pružiny reťazca pásov.

 

 

Optimálne mazanie pre lepšie výsledky.
Hnacie reťaze sú automaticky mazané. Táto funkcia, spolu s automatickým napínaním reťaze, znižuje opotrebenia na minimum, a, okrem toho, biologicky odbúrateľné oleje môžu byť teraz použité na ochranu životného prostredia.

 

 

Pick-up - čisté pole.

 

 

Väčšia šírka pick-up.
Ako ROLLANT ROTO CUT a modely ROTO FEED poskytujú optimálne pracovné výsledky. S pracovnou šírkou 2,10 m na ROLLANT 350 RC, 350 R a 340 RC a 1,85 m na ROLLANT 340 R, pick-up zaisťuje optimálne sledovanie terénu a špičkovú kvalitu zhrňovania za všetkých okolností.

 

Feed system.

 

ROLLANT 340 je určený pre poľnohospodárov, ktorí nechcú sekať úrodu, ale ktorí sú stále znepokojení vysokou hustotou balíkov a vysokým výkonom.

Tento princíp konštrukcie je založený na dobrej povesti v iných modeloch ROLLANT v priebehu rokov, a je považovaný za základný rys výkonu.

 

 

Ak nemáte potrebu kosiť úrodu, ROTO FEED rotor na ROLLANT 340 RF / 350 RF prenáša materiál plynulo od pick-upu do lisovacej komory.

 

 

Názov hovorí za všetko.
Systém ROTO CUT sa etabloval ako voľby profesionálov na okrúhle balíky. Navyše, vysoko zlisované balíky môžu byť oveľa ľahšie rozdelené , vďaka CLAAS ROTO CUT systému . ROTO CUT systém s 14 nožmi, je teraz k dispozícii aj pre ROLLANT 340 RC.

 

 

Väčšia prevádzková spoľahlivosť.

 

 

70-mm ROTO CUT.
ROTO CUT systém beží na viac ako 7000 otáčok za minútu. Štyri rady hrotov zhromaždí v poraste rovnomerne cez 14 jednotlivo zaistených nožov. Plodina je vedená cez centrum lopatiek a nasekaná presne. Presný uhol kŕmnych prstov účinne bráni rozdrveniu plodiny pri priechode.

 

 

Viac funkčná bezpečnosť.
V 14 individuálne zaistených nožov sú pružinovo uchytené sa vyhnú prekážke, keď cudzí predmet prechádza. Nepostihnuté nože naďalej produkujú čistý a spoľahlivý strih, ktorý zaručuje perfektnú kvalitu krmoviny.

 

 

Vysokorýchlostné vymieňanie nožov.
Celá žacia lišta môže byť zvýšená zo sedadla vodiča. Pri otvorení lisovacej komory, nože je možné ľahko nainštalovať a odstrániť zhora.

 

 

Lisovacia komora - vynikajúca technológia

 

 

Robustný, spoľahlivý, trvalý dizajn sa vyznačuje vysokou výkonnosťou a hustými balíkmi - to sú charakteristické znaky týchto lisov na guľaté balíky CLAAS ROLLANT. Všetkých 16 extra-pevných oceľových valcov s profilovaným povrchom urýchľujú tok materiálu a stlačia úrodu do stabilných balíkov, zaisťujúci spoľahlivú rotáciu balíka, a to aj vo veľmi suchých zberových podmienkach.

 

MAXIMUM PRESSURE SYSTEM (MPS).

 

Táto montáž segmentu troch-valcov  v ROLLANT lisovacej komore a poskytuje ďalší tlak. Oceľový valec lisovacej komory s unikátnym MPS systémom zaručuje najťažšie balíky a vysoké základné zhutnenie. Na začiatku každej lisovacej operácie, tri MPS valce sa rozširujú do lisovacej komory. Vzhľadom k tomu, sa komora naplní, valce sú tlačené nahor do ich konečnej polohy ako sa balík rozširuje. Menšia počiatočná veľkosť komory začne balík otáčať oveľa skôr - kompresia balíka z jadra von. Tento MAXIMÁLNY TLAK SYSTEM - MPS - je k dispozícii iba na CLAAS ROLLANT 350.

 

  

 

MPS II - pre lepšie spevnenie.

 

Vďaka tvaru usporiadanie valcov, sa balíky otáčajú vnútri lisovacej komory s minimálnou spotrebou energie. S až 1,3 ton MPS II tlaku na stlačenie jadra a 20% väčší prítlak (4,8 ton) pre zhutnenie balíkov , ROLLANT dodáva perfektne stlačené balíky. Nový systém MPS II dosahuje vyššiu hustotu balíka s nižším výkonom traktora. Výsledok:  zakaždým dokonale tvarované, vysoko zlisované okrúhle balíky.

 

Motúz alebo sieť - ROLLANT vám dáva na výber. ROLLATEX systém ušetrí drahocenný čas, pretože tento proces je plne automatizovaný a trvá len pár sekúnd.

 

 

  

 

Variabilný počet viazaní.
Vzhľadom k rôznym plodinám vyžadujú rôzne množstvo balení, môžete nastaviť počet otáčok v širokom rozsahu v závislosti na úlohe.

 

Verzia Economy.
Balenie špagátmi je tradičná metóda používaná v mnohých farmách. Špagát je lacnejšou alternatívou k sieti.

 

 

  

 

Veľa v rezerve.
Až 14 rolí špagátu môže byť uložených na ROLLANTE - dosť baliaceho materiálu pre dlhý, úspešný pracovný deň.

Použitie CLAAS ORIGINAL ROLLATEX PRO sieť zaisťuje vysoko kvalitný obal s maximálnou prevádzkovou spoľahlivosťou a optimálnym krytím hrán.

 

 

CLAAS STANDARD TERMINAL - flexibilná reakcia, pohodlná obsluha.

 

 

V hektickom období zberu krmovín , sa počíta každá minúta. Tak to je skvelé, ak máte spoľahlivé technológie, ktoré vám pomôžu.

Rysom CLAAS STANDARD TERMINAL (CST) je, že môžete ovládať základné funkcie priamo zo sedadla vodiča stlačením tlačidla. Vyberte typ viazania - sieť alebo špagát - a nastavte funkciu automatického spustenia viazanie tak, aby vyhovovali vašim požiadavkám. Máte tiež možnosť začatia operácie viazanie manuálne.

Mechanické počítadlo balíkov na lise vás informuje vždy o výkone stroja. Štyri LED vás upozornia na chyby v mechanizme viazania, čo vám umožní udržať hladký beh Váš ROLLANT za všetkých okolností.

 

CLAAS MEDIUM TERMINAL II.

 

 

Všetky kľúčové funkcie okamžite pod kontrolou.
Zmeny vodiča a meniace sa podmienky na žatvu sú štandardom pri obdobiach zberu. S CLAAS MEDIUM TERMINAL II (CMT II), môžete naprogramovať lis podľa zberových podmienok pred použitím. Po prvé, môžete použitím CMT nastaviť všetky základné funkcie. Po druhé, CMT umožňuje presne ovládať všetky operácie prebiehajúce za traktorom počas lisovania a viazania. Okrem toho, terminál vám poskytuje presné informácie o počte balíkov vyrobených za deň, celkový počet balíkov a celkový čas.

 

 

ROLLANT

Technické dáta Jednotky 340 340 R 350 R 350 RC
Šírka Pick-up m 1,85 2,1 2,1 2,1
Priemer lisovacej komory m 1,25 1,25 1,25 1,25
Šírka lisovacej komory m 1,2 1,2 1,2 1,2
Podávacie ústrojenstvo Podávač Podávací rotor Podávací rotor ROTO CUT
Počet lisovacích valcov 16 16 16 16
Počet nožov x x x 14
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube