ROLLANT 260

ROLLANT 260 – výhody.

  • Veľkosť balíka 1,50 x 1,23 m
  • Oceľový valec valcovacej komory
  • Baliaca komora s 17 hutniacimi valcami
  • Systém baliacich prstov pre optimálnu kvalitu krmoviny
  • Jednoduchý a spoľahlivý stroj
Popis
Technické parametre
Video
Príslušenstvo

Robustné pohony pre ťažkú, bez stresu nepretržitú prevádzku.

 

Navrhnuté pre maximálne zaťaženie.
Všetky valce na ROLLANT 260 sú poháňané pomocou 1 1/4 "hnacou reťazou. Valce umiestnené v zadných dverách sú menej ťažko naložené, tak 1" reťaze tu použité sú viac než dostatočné. Správne napnutie reťaze je udržiavané pomocou samo-centrovanej pružiny reťazca pásov.

 

ROLLANT 260

 

Výkonný pohon.
Prevodovka traktora je zbavená stresu, vďaka voľnootáčkovému širokouhlému hnaciemu hriadeľu. Strižná skrutka na hnacom ústrojenstve chráni ROLLANT pred poškodením v dôsledku preťaženia.

 

ROLLANT 260

 

Vždy dobre namazaný.
Hnacie reťaze sú automaticky mazané. Táto funkcia, spolu s automatickým napínaním reťaze, znižuje opotrebenia na minimum a znižuje požiadavky na údržbu. Okrem toho, biologicky odbúrateľné oleje môžu byť teraz použité na ochranu životného prostredia.

 

ROLLANT 260

 

Pick-up disk s dobehovou funkciou.
Pick-up je k dispozícii so šmykovou skrutkou -  ochrana proti preťaženiu. To poskytuje efektívnu ochranu pre lis a zabraňuje prstom pred ohýbaním pri cúvaní.

 

ROLLANT 260

 

Pick-up - dôkladná čistenie poľa.

 

ROLLANT 260

 

Aj keď sú riadky nepravidelné alebo extra široké, 1,80 m šírka Pick-up nenecháva nič na poli.

 

ROLLANT 260

 

Flexibilné dvojité prsty.
Oni vyzdvihnú plodinu dôkladne a každá dvojica zubov môže byť nahradená jednotlivo, v prípade potreby. Každý z nich je uložený samostatne v robustnom U-profile nosiča.

 

ROLLANT 260 ROLLANT 260 ROLLANT 260

 

Vždy správny odstup.
Štandardné výškovo nastaviteľné vodiace kolesá pre pick-up s prstami nad zemou kopírujú obrysy pôdy. Plodina je nabratá do lisu bez kontaminácie. Pick-up nestráca kontakt ani pri jazde vo vysokých rýchlostiach po nerovnom teréne. Výška sa nastavuje hydraulicky zo sedadla vodiča.

 

ROLLANT 260

 

Dvojité prsty pick-up sú priskrutkované na stabilnom tvare U kanálov.

 

ROLLANT 260

 

Systém kŕmenia - pozbierané plodiny prúdia rýchlo do lisovacej komory.

 

Kontinuálna dodávka plodiny významne prispieva k udržaniu vysokej priepustnosti.

 

ROLLANT 260

 

Lisovacia komora - robustná konštrukcia je predpokladom pre husté balíky.

 

ROLLANT 260

 

To je dôvod, prečo oceľové valce v lisovacej komore ROLLANT  majú veľký-priemer, ďalšie výstužné plechy vnútri valca poskytujú potrebnú tuhosť pri náročných aplikáciách.

 

Ľahkosť prevádzky.
Dvere lisovacej komory sa otvárajú a zatvárajú zo sedadla vodiča pomocou dvojitého riadiaceho ventilu. Spätný ventil zabraňuje dverám lisovacej komory zatvárania počas inšpekcie alebo údržby. Ľahko čitateľný manometer ukazuje tlak počas operácie lisovania.

 

Úspora času.

 

ROLLANT 260

 

Viazanie - motúz alebo sieť.

 

To nie je otázka pre ROLLANT 260, pretože môže byť vybavený jedným alebo oboma. Dodávatelia Poľnohospodárskej techniky často objednávajú oba systémy aby si boli istí, že vždy splnia požiadavky zákazníka.

 

ROLLANT 260

 

Moderné sieťové viazanie.
Sieť ROLLATEX je navrhnutá tak, aby sa ušetril čas. Balík je zabalený za približne desať sekúnd. Balík je zabalený veľmi tesne, zostane vo forme a je lepšie chránený pred poveternostnými vplyvmi.

CLAAS ROLLATEX PRO sieť má minimálnu odolnosť proti pretrhnutiu 270 kg.

 

ROLLANT 260

 

Klasické špagátové balenie.
Môžete si vybrať medzi ručným a automatickým začiatkom vlákna. Automatický systém spustí proces, kedy sa dosiahne konečný tlak a vodič je potom informovaný prostredníctvom bzučiaka a výstražnej kontrolky. To trvá len asi dvadsať sekúnd  - zabaliť balík s baliaci systémom dvojitých špagátov.

 

ROLLANT 260

 

CLAAS STANDARD TERMINAL - flexibilná reakcia, pohodlná obsluha.

 

Ďalšia výhoda: CLAAS STANDARD TERMINAL.
Rysom nového CLAAS STANDARD TERMINAL je, že môžete ovládať základné funkcie priamo zo sedadla vodiča stlačením tlačidla. Vyberte typ viazania - sieť alebo špagát - a nastavte automatické spustenie funkcie viazania tak, aby vyhovovali vašim požiadavkám. Máte tiež možnosť začatia viazania manuálne.

 

ROLLANT 260

 

CLAAS MEDIUM TERMINAL II

 

Časté zmeny ovládača a variácií v poľných podmienkach sú bežné pri obdobiach zberu. S CLAAS MEDIUM TERMINAL II (CMT II), môžete naprogramovať lis v závislosti na prevládajúcich podmienkach úrody.

Nielen, že môžete nastaviť hlavné funkcie, ktoré ponúka CST, budete presne vedieť, čo sa deje za vozidlom počas cyklu lisovania a viazania . Navyše, terminál vám poskytuje presné informácie o počte balíkov vyrobených každý deň, kumulatívneho balíka výstupu a celkového počtu odpracovaných hodín.

 

ROLLANT 260

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube