CLAAS CARGOS

Cargos – výhody.

 

  • EFEKTÍVNY KŔMIACI SYSTÉM
  • Väčšia nosnosť až 20 percent nižší príkon
  • Prestavanie na dopravné vozidlo krmiva  len za 15 minút
  • Tri tony zvýšenie užitočného zaťaženia

pre dopravu krmovín prostredníctvom plniacej súpravy

  • Nápravy s hydropneumatickým odpružením

a pneumatiky až do 30,5 „chránia krajinu

  • ISOBUS v spolupráci s radom automatických funkcií

odľahčuje záťaž vodiča

  • Tri objemy – (DIN) 50m ³, 44 m³, 38 m³

STROJE NA ZBER KRMOVÍN

DISCO
CORTO
VOLTO
LINER
QUANTUM
CARGOS
Popis
Technické parametre
Video
Príslušenstvo

Výnimočne všestranný.
Pre použitie buď ako zberací voz alebo dopravné vozidla krmiva  - CLAAS predstavuje Cargos, prvé viacúčelové vozidlo, ktorý môže byť použité počas celého roka.

 

Prietok plodiny.

 

EFS - koncept úspory paliva.
Pojem tok materiálu EFS sa skladá z niekoľkých systémov, ktoré pracujú v tandeme, a ktoré boli vyvinuté špeciálne pre voľné náklady, vrátane pick-upu, montáž nakladacieho systému a šikmý posuv podlahového šikmé smerom k nakladacej rampe. Tieto komponenty uľahčujú jednoduché vkladanie pri zaistení jemného zaobchádzanie s  krmovinami.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Podlaha.
500 mm Uhol podlahy prináša úrodu priamo na nakladaciu rampu po kosení, bez nutnosti strmého a úzkeho kanála nad rotorom. To znižuje výkon potrebný pre zaťaženie o 20 percent. Výsledok: ľahký a vrtký stroj s nízkou spotrebou paliva.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Design.

 

Maximálne zaťaženie.
S prípustným zaťažením jazyka  4,00 ton, artikulačná oj je navrhnutá tak, aby sa dobre vyrovnala s vysokou nákladovou kapacitou CARGOS.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Oje.
Vďaka svojej tyčovej konštrukcii, oj ponúka najlepšiu možnú vzdialenosť od pneumatiky traktora pri jazde v zákrutách.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Vytvorenie priestoru pri vyprázdňovaní.
Dva dvojčinné hydraulické piesty umožňujú dosiahnuť svetlú výšku 750 mm s pick-upom plne zdvihnutým. To chráni komponenty pri prechode cez nerovnosti a uľahčuje prístup pre údržbu. Odpružené oje integrované do zdvihového piesta zvyšuje jazdný komfort a zároveň chráni komponenty.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Čistý komfort.
Na modeloch s pozitívnym riadením, jedným alebo dvoma spojkami - zabezpečuje, aby vozidlo nasledovalo traktora bez odchýlok. Pohotovostná poloha uľahčuje skladovanie hadíc. Sklopná parkovacia noha so širokou kontaktnou plochou zaisťuje, že stroj je uložený na svojom mieste, keď je odpojený. Noha je integrovaná v oji počas prepravy pre väčšiu ochranu.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Odolná konštrukcia.
Cargo bol navrhnutý a vyrobený pre náročnú, non-stop prevádzku - čo znamená, že robustná konštrukcia je nevyhnuteľná.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Podvozok.

 

Kontinuálny 300 mm vysoký, 8 mm hrubý oceľový pozdĺžny nosník podvozku, sa zvyčajne používa iba v lodiarstve, dáva podvozku požadovanú stabilitu.  To umožňuje špičky torznej sily, ktoré majú byť absorbované v každom okamihu.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Podlaha.
Podlaha tiež ponúka robustný dizajn. Štyri pevné ploché dopravníkové reťaze prepravujú obilie smerom k zadnej časti vozidla pomocou skrutkových dopravných líšt. Lišty odolné proti opotrebeniu zabezpečujú, aby sa plodina plynulo prepravovala. Pre zvýšenie životnosti stieracej podlahy, všetky súčasti sú žiarovo pozinkované. Pre uľahčenie rýchleho vyprázdňovanie, podlaha je poháňaná pomocou dvoch hydraulických motorov, ktoré sú integrované do C-profilu pre väčšiu ochranu.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Podvozok.
BPW nápravy s nápravou prierezu 150 mm umožňujú vysoké prevádzkové zaťaženie až 12 ton na nápravu, dáva CARGOSU vytrvalosť a odolnosť, ktorú potrebuje.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Pick-up.

 

Vysoký výkon pri pick-upe je zásadný, pokiaľ ide o využitie plnej kapacity CARGOSU. To zaručuje 2.00-m-široký pick-up, kontrolovateľný na oboch stranách. Vďaka svojim malým priemerom, prenáša materiál aj za mokra účinne k rotoru. Navyše, päť riadkov dvojitých prstov a výškovo nastaviteľná prepážka s valcom zabezpečuje nepretržitý tok materiálu.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Ľahko nastaviteľný.
S priemerom 860 mm, dodáva rotor zozbieraný materiál silne na nože a na nakladaciu rampu. So svojimi 22-mm-širokými prstami, rotor dosahuje vysokú nakladaciu rýchlosť a zároveň chráni úrodu.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Hydropneumatické odpruženie.
Na ochranu trávového krytu a pick-up, hydropneumatické odpruženie je k dispozícii voliteľne . Tým sa znižuje tlak na pôdu, ktorá prispieva k zlepšeniu kvality krmu.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Jednoducho robustný.
Na používanie v non-stop prevádzke je vyžadovaná konštrukcia, ktorá je robustná od základov. Ako príklad je centrálna podpora a početné komponenty PICKUP na JAGUAR. Mechanizmus, ochrana proti preťaženiu s integrovaným zotrvačníkom chráni komponenty.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Rotor.

 

Silný.
S priemerom 860 mm, rotor dodáva zozbieraný materiál silne na nože a na nakladaciu rampu. So svojimi 22-mm-širokými zberacími prstami, rotor dosahuje vysokú nakladaciu rýchlosť a zároveň chráni úrodu.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Robustná konštrukcia.
Rotor je poháňaný prostredníctvom robustného čelného kolesa, ktorý je vybavený záťažovými skrutkami ako ďalší nakladací mechanizmus .

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Precíznosť.
Celkom 40 nožov s teoretickou dĺžkou rezu 38 mm zaisťujú jednotný, čistý rez. Každý nôž je individuálne odpružený pre ochranu proti cudzím predmetom.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Chytrý.
Ostré nože zaisťujú čistý rez a znižujú spotrebu paliva. Držiak noža zaručuje, že kompletná sada nožov je v prevádzke za všetkých okolností, môže byť nahradená bez námahy. Vzhľadom k tomu, že nože sú hydraulicky otočí né do vymeniteľnej polohy, výmena je veľmi jednoduchá, a to aj tam, kde je silné znečistenie.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

Sada LED osvetlenia.
S osvetlením LED , nože môžu byť bez námahy nahradené  aj pri práci v noci.

 

CARGOS dual-purpose wagon

 

 

 

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube