PRODUKTY / CLAAS / CLAAS TRAKTORY / AXOS 340-310

AXOS 340-310

AXOS 340-310 – výhody.

  • Predné otváranie dverí (180 °) môže byť aretované
  • Motory 74 – 100 koní s turbodúchadlom
  • Vnútorná recirkulácia výfukových plynov
  • Integrovaný predný záves
  • Krátka celková dĺžka a polomer otáčania
  • Tri modely: C, CL a CX
  • Päť prevodových verzií

 

Popis
Technické parametre
Video
Príslušenstvo

CLAAS AXOS 300

Pravý univerzál

CLAAS AXOS zapadajúci do rodiny traktorov vytvorených špecialistami spoločnosti CLAAS je univerzálny traktor v triede 70-100 k. Jeho hlavnou úlohou je každodenné nasadenie v živočíšnej výrobe, pri zbere krmovín, pri ochrane rastlín, alebo ako hlavný traktor na menších farmách. Ako stvorená je pre neho práca s čelným nakladačom, kde sa využije kompaktná konštrukcia, nízky profil kabíny a malý polomer otáčania dôležitý aj pri práci v budovách.

Nová traktorová rada CLAAS AXOS je nástupcom úspešnej rady CELTIS. Z pohľadu výkonu je rada tvorená štyrmi modelmi: AXOS 310, AXOS 320, AXOS 330 a AXOS 340.

 

Univerzálnosť ako ciel

Traktory CLAAS AXOS majú niekoľko technických parametrov, ktorými sú vo svojej triede jedinečné. Tým základným je veľký rázvor náprav, ktorý je veľmi dôležitý pre stabilitu ako pri transporte, tak pri manipulácii s neseným náradím. Veľká zdvíhacia sila zadného závesu je u nesených náradí efektívna len v kombinácii so správnym rázvorom. Ďalšou exkluzivitou sú dopredu otvárateľné dvere s uhlom otvorenia 180°. Túto vlastnosť ocenia všetci majitelia úzkych kŕmnych chodieb alebo menších priestorov. Ponuka troch typov kabín s minimálnou výškou pod 2,5 m je zaujímavá hlavne pre využitie v ŽV, presklené strešné okno Vám zase spríjemní prácu s čelným nakladačom. Kabína je vždy dvojmiestna, v štandardnej výbave tiež so sedadlom spolujazdca.

 

Motor

Všetky modely rady AXOS sú osadené 4valcovými preplňovanými motormi Perkins, so zdvihovým objemom 4,4 l, vychádzajúce z osvedčených komponentov. Dôraz bol kladený na robustnosť a jednoduchosť spojené z ľahkou údržbou. Systém mechanického vstrekovania paliva kombinovaný s turbodúchadlom a chladičom plniaceho vzduchu, doplnený vnútornou recirkuláciou spalin spĺňa emisnú normu TIER III. Konštantný výkon v rozsahu 300 ot/min s prevýšením krútiaceho momentu až 40 % zaisťujú pre akúkoľvek prácu dostatočnú rezervu v každom rozsahu otáčok. Tým neustále počas prevádzky šetríte palivo, pretože pri mnohých použitiach môžete pracovať s redukovanými otáčkami motora.

 

Hydraulika

Hydraulický systém traktorov AXOS bol prekonštruovaný a vybavený dvoma čerpadlami Bosch o výkone 60 l/min (hlavné čerpadlo) a 48 l/min (systém riadenia). Zadný trojbodový záves je vybavený reguláciou s dvoma variantami ovládania - mechanické s možnosťou vonkajšieho ovládania, alebo elektrohydraulické TCE 9 pre precízne nastavenie všetkých funkcií.

Ramena zadného závesu zdvihnú až 5.100 kg. Pri práci na poly s náradím je možné ich zafixovať v "plávajúcej " polohe, čo umožňuje lepšie kopírovanie povrchu pôdy. Novo je konštruovaný predný záves a predný vývodový hriadeľ.

Predné zdvíhacie ústrojenstvo je umiestnené v tesnej blízkosti pri prednej náprave. Z toho vyplýva vynikajúce rozloženie hmotnosti a možnosť optimálneho ovládania čelného pracovného náradia. Pri dráhe zdvihu 750 mm možno tiež bez problémov prechádzať veľmi vysoké riadky pokosenej trávy.

Poloha predného vývodového hriadeľa bola zvolená špeciálne pre prácu s čelnými žacími lištami. Uhol kĺbového hriadeľa medzi traktorom a žacou lištou je mimoriadne vhodný a zaisťuje plný prenos výkonu. Zapnutie sa uskutočňuje postupne a elektrohydraulicky spínačom umiestneným v pravej bočnej konzole. Postačuje dotyk špičkou prstu. Predný záves s PTO je konštruovaný pre spoločné zapojenie s čelnými nakladačmi CLAAS. Zadný vývodový hriadeľ teraz disponuje tromi rýchlosťami: 540, 540E a 1.000 ot/min.

 

Prevodovka

Všetky modely rady AXOS je možné obstarať v troch rôznych výbavách. Základom všetkých výbav je prevodovka s 5 prevodovými stupňami, čo je hlavný predpoklad pre plynulú zmenu rýchlosti bez nutnosti radiť v zostupnej prevodovke.

AXOS C je označenie pre základnú výbavu s plne mechanickou reverzačnou prevodovkou, ktorá disponuje desiatimi rýchlostnými stupňami vpred a desiatimi vzad bez násobiča točivého momentu.
Typ strednej triedy, AXOS CL, je vybavený prevodovku REVERSHIFT s elektrohydraulickým ovládaním zmeny smeru jazdy. Jeho prevodovka ponúka rovnako desať rýchlostí vpred a desať vzad.

Najluxusnejším typom je AXOS CX, ktorý je v štandarde vybavený reverzáciou REVERSHIFT doplnenou elektrohydraulickou prevodovkou TWINSHIFT s dvojstupňovým násobičom točivého momentu. Traktor v tejto výbave má dvadsať rýchlostí vpred a dvadsať vzad. Vo všetkých výbavách s REVERSHIFT je prevodovka vybavená možnosťou ovládať spojku tromi spôsobmi - reverzačnou páčkou, spojkovým pedálom alebo tlačítkom na riadiacej páke. Maximálna cestná rýchlosť všetkých modelov je 40 km/h.

 

Čelný nakladač CLAAS FL

Traktory je možné vybaviť čelným nakladačom, ktorý je schopný zdvihnúť náklad o nosnosti až 2.190 kg a jeho maximálna zdvíhacia výška je 4 metre. Zapojenie a odpojenie je vďaka spojovaciemu zariadeniu Fitlock veľmi rýchle a nieje k nemu potreba žiadneho náradia. K dispozícii sú ovládacie joystiky Propilot (mechanické ovládanie) a patentované ovládanie pomocou nízkotlakého hydraulického okruhu FLEXPILOT. Štandardne sú všetky čelné nakladače vybavené hydraulickým paralelogramom PCH umožňujúce používať nastavenie "paleta" alebo "lopata". Premyslenou konštrukciou len podtrhuje možnosť používať presklené strešné okno pre dokonalý výhľad na rameno nakladača.

 

 

 

 

 

 

 

 

Technické údaje

 
Model  AXOS 340  AXOS 330 AXOS 320 AXOS 310
Výkon pri menovitých otáčkach (ISO TR 14396) kW/k  75/102  68/92  64/87  55/75
Výkon pri menovitých otáčkach (ECE R 24) kW/k  74/100  66/90  63/86  54/74
Otáčky pri max. točivom momente ot/min  1 500  1 400  1 400  1 500
Max. točivý moment Nm  410  393  373  307
 Max. objem palivovej nádrže l  145  145  145  145
 Interval výmeny oleja h  500  500  500  500
Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube